Bilgi Anadolu Lisesinde “TÜRKOFONİ” etkinlikleri coşku ve gururla kutlandı.

Bilgi Anadolu Lisesinde “TÜRKOFONİ” etkinlikleri coşku ve gururla kutlandı. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz etkinliğimiz, Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi ve muhterem eşi Azime Çiftçi, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Turan Candan, Çorum İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Sayın Hüseyin Kır ve diğer davetlilerimizin katılımıyla gerçekleşti.
Okulumuz konferans salonunda düzenlenen “kültürümüze ve dilimize sahip çıkalım” temalı konuşmalar, şiirler ve etkinlikler ile öğrencilerimiz güzel Türkçemize sahip çıkmanın önemini bir kere daha hatırladılar. 9. sınıflarımız hazırladıkları “Dilimizi Doğru Kullanalım” pankartları ile arkadaşlarını da bu bilince ortak ettiler.
Konferans salonundan sonra bahçe etkinlikleri ile programa devam edildi. Binicilik takımının atlı geçişi ve gösterisinin ardından okçuluk takımımızın gösterisi de büyük beğeni topladı.
Türk büyükleri sergisi ile atalarımızın Orta Asya’dan Anadolu’ya kurdukları devletler tanıtıldı. Geleneksel Türk müzikleri eşliğinde misafirlerimiz “Geçmişten Bugüne Kalanlar” sergisini incelediler. Misafirlerimiz ve öğrencilerimize Osmanlı şerbeti ve helvası ikram edildi. Öğretmen ve öğrencilerimizce oynanan geleneksel Türk oyunları ile eğlenceye devam edildi.
Bizleri kırmayıp nazik davetimize icabet eden konuklarımıza, üstün emekleriyle programın ortaya çıkmasına vesile olan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.
Güzel Türkçemize ve kültürümüze sahip çıkacağımız daha nice etkinliklere…

Comments are closed.